Metoda OMO w pielęgnacji włosów – na czym polega?

2022-02-08
Metoda OMO w pielęgnacji włosów – na czym polega?

Metoda mycia włosów OMO ma coraz większe grono oddanych wielbicielek. Wszystkie wskazują na rewelacyjną skuteczność tego typu metod pielęgnacji i podkreślają, że pasma jeszcze nigdy nie były tak piękne i zdrowe. Na czym polega metoda OMO? Jakich produktów potrzebujesz, i jak umyć włosy tym sposobem, krok po kroku? Sprawdzisz to w tym wpisie.

Na czym polega metoda OMO? Oto co musisz wiedzieć

Nawet jeśli sporadycznie sprawdzasz urodowe nowinki, na pewno chociaż raz trafiłaś na takie pojęcie, jak metoda mycia włosów OMO. Na czym właściwie ona polega? To po prostu mycie głowy, najpierw za pomocą odżywki do włosów, a następnie należy zastosować odpowiednie szampony do włosów, po to, by cały rytuał pielęgnacyjny zakończyć ponowną aplikacją odżywki. Dzięki myciu włosów metodą OMO stają się one bardziej nawilżone, wygładzone, zdrowe i sypkie, bez łamliwych końcówek, czy tendencji do kruszenia się. Co ważne, metoda OMO wcale nie wymaga wielkich nakładów czasu czy inwestycji w kosmetyki, o czym przekonasz się już za chwilę.

Metoda CG czy OMO – jaka jest między nimi różnica?

Zacznijmy od tego, że metoda OMO może być często mylona z innym popularnym wśród włosomaniaczek trendem: metodą CG, zdefiniowaną przez stylistkę włosów Lorraine Massey w książce „Curly Girl: The Handbook”. Metoda CG to po prostu kompleksowe podejście do włosów kręconych, polegające na eliminacji kosmetyków z mocnymi detergentami. Zaleca się używać szampony do włosów kręconych z łagodnymi i naturalnymi składnikami, lub jeszcze lepiej, samą odżywkę. Jeśli masz kręcone włosy, metodę OMO możesz lączyć z innymi elementami metody CG, czyli Curly Girl.

Metoda OMO a włosy wysokoporowate - dla kogo ta metoda pielęgnacji będzie najlepsza?

Przechodząc do metody mycia włosów OMO, warto odpowiedzieć sobie na pytanie o to, dla kogo będzie ona najlepsza. Tak naprawdę najlepiej sprawdzi się w przypadku włosów wysokoporowatych, których posiadaczki muszą uważać na zachowanie równowagi PEH. Jeśli masz włosy słabe, łamliwe, z tendencją do puszenia się, kruszenia na końcach i elektryzowania, albo po prostu zniszczone pod wpływem czynników zewnętrznych (takich jak regularne rozjaśnianie) metoda OMO będzie odpowiednie dla Ciebie. Co ważne, ten sposób pielęgnacji nie jest polecany paniom o włosach słabych, cienkich, śliskich. Niskoporowate włosy, myte metodą OMO, mogą mieć tendencje do oklapywania. Jak myć włosy w ten sposób? Oto odpowiedź.

Metoda OMO krok po kroku. Jak myć włosy metodą OMO skutecznie i dokładnie?

Na czym polega tajemnicza metoda mycia włosów OMO? To dziecinnie proste – cały proces zamyka się w dokładnie trzech krokach:

  1. Najpierw nanosimy na wilgotne włosy odżywkę (najlepiej naturalną i łagodną, na przykład z nawilżającym aloesem czy panthenolem). Powinna być ona nałożona na włosy maksymalnie do połowy ich długości kosmetyków. Należy ją pozostawić na włosach na około 5 minut.
  2. Po tym czasie, nie spłukując wcześniej odżywki, aplikujemy szampon, pienimy go w palcach i dokładnie myjemy pasma oraz skórę głowy, zmywając jednocześnie wcześniej naniesioną odżywkę.
  3. Na koniec nanosimy jeszcze raz odżywkę, którą po odpowiednim, zgodnym z wytycznymi producenta czasie, zmywamy z głowy. Najlepiej, jeśli będzie to produkt emolientowy lub emolientowo-humektantowy, z bogatym składem – silikonami, olejami, lanoliną, proteinami. Na ten etap przeznaczamy więcej czasu, około 15-20 minut.

Produkty do włosów w metodzie OMO – jakie kosmetyki mogą Ci się przydać?

Największe znaczenie dla skuteczności metody OMO ma to, jakich kosmetyków użyjesz do mycia swoich pasm. Najlepiej poszukać ich wśród profesjonalnych kosmetyków do włosów, dostępnych w naszym sklepie fryzjerskim. Chociaż konkretne składniki, zgodnie z zasadami równowagi PEH, najlepiej dobrać indywidualnie do potrzeb włosów, niezmienna pozostaje jedna zasada: skład szamponu oraz odżywki powinien być pozbawiony sztucznych i agresywnie działających składników, które mogą potencjalnie podrażniać. Łagodny szampon do włosów bez SLS, SLES (takie jak, na przykład szampon ​​BE ECO SOS Nutrition marki Mila Pro) pozwoli Ci uzyskać oczekiwany rezultat, podobnie jak dobrej jakości odżywki: ALCHEMIC Creative Conditioner Coral marki Davines, czy szampon Artego. Zamiast odżywki do drugiego etapu metody OMO można użyć także maski, takiej jak, chociażby głęboko odżywiająca maska Nutrizione Ricca marki Kemon. Zanim rozpoczniesz przygodę z myciem włosów metodą OMO, warto wziąć pod lupę składy produktów.

Metoda mycia włosów OMO to znakomity sposób na poprawienie kondycji i wyglądu pasm, zwłaszcza w przypadku posiadaczek włosów wysokoporowatych oraz średnioporowatych. Jeśli zainteresował Cię ten temat, sprawdź nasze pozostałe poradniki dotyczące pielęgnacji fryzury, na przykład ten opisujący zagadnienie równowagi PEH. Profesjonalne kosmetyki do włosów, które mogą Ci się przydać, jak odżywka intensywnie nawilżająca Rain Dance, czy Kemon szampon, oraz wiele, wiele innych, znajdziesz w naszym sklepie fryzjerskim.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 5979 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-25
SUPER, POLECAM.
2024-07-17
Obsługa na wysokim poziomie.
pixel