5 powodów, dla których warto farbować włosy u fryzjera

2023-07-03
5 powodów, dla których warto farbować włosy u fryzjera

Farbowanie włosów u fryzjera to znakomity sposób na odświeżenie swojego wyglądu i podkreślenie urody. Dlatego by uzyskać idealny efekt, najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalisty. Odpowiednio dobrane farby, wiedza i doświadczenie stylisty to tylko niektóre z korzyści. Zatem farbowanie włosów w domu czy u fryzjera? Profesjonalne, czy drogeryjne kosmetyki? Sprawdź, czy warto farbować włosy u fryzjera!

Ryzyko związane z koloryzacją włosów w domu

Nie masz wprawy w farbowaniu? Na szali leży nie tylko niepożądany odcień, ale również możliwość uszkodzenia pasm, niewłaściwymi lub kiepskiej jakości preparatami! Farbowanie włosów u fryzjera minimalizuje to ryzyko niemal do zera. Co więcej, stylista pomoże Ci w doborze odpowiednich kosmetyków, które najlepiej będą pasować do Twojego typu kosmyków.

Statystycznie, rozjaśniacze do włosów wykorzystywane nieumiejętnie, w domowym zaciszu to jeden z najczęstszych powodów ich osłabienia, łamliwości, a nawet wypadania. Farbowanie włosów na blond u fryzjera jest procesem nie tylko o wiele bezpieczniejszym, wygodniejszym, ale i o wiele szybszym, niż gdybyś miała wykonać go samodzielnie.

Długotrwały efekt farbowania po wizycie w salonie fryzjerskim

Pasma po farbowaniu w salonie fryzjerskim zachowują kolor i intensywność znacznie dłużej niż po farbowaniu w domu. Wykorzystywane tam farby do włosów są znacznie trwalsze, a także bezpieczniejsze dla Twoich kosmyków. Co więcej, wykorzystując profesjonalne preparaty o wiele łatwiej osiągnąć upragniony kolor, np. poprzez wymieszanie kilku różnych odcieni.

Farby stosowane w dobrych salonach fryzjerskich charakteryzują nasyconym kolorem, który utrzymuje się przez 4 do nawet 7 tygodni. Dodatkowo farbowanie włosów u fryzjera to sposób na skorzystanie z jego wiedzy i doświadczenia. Stylista może zarekomendować nam odpowiedni szampon i odżywkę chroniącą kolor, dzięki czemu farbowanie nie będzie konieczne aż tak często.

Profesjonalne i bezpieczne farby do włosów

Masz wrażliwą lub skłonną do reakcji alergicznych skórę i nie wiesz, czy zdecydować się na farbowanie włosów w domu, czy u fryzjera? W dobrym salonie fryzjerskim używa się tylko bezpiecznych i sprawdzonych farb, które są wolne od szkodliwych substancji. Dodatkowo wiele salonów oferuje farby wegańskie, w 100% naturalne, które są delikatne dla Twoich kosmyków i skóry głowy.

W salonach fryzjerskich wykorzystywane są wysokiej preparaty wspomagające koloryzację włosów, które nie zaszkodzą ani Twoim pasmom, ani skórze głowy. Z kolei koloryzacja w domu, często za pomocą drogeryjnych farb, niesie ze sobą spore ryzyko podrażnień i alergii.

Wiedza i doświadczenie stylisty

Czy warto farbować włosy u fryzjera i w jakim stopniu zapewni on wymarzony efekt? Profesjonalny stylista ma wiedzę i doświadczenie, które są kluczowe dla uzyskania idealnego odcienia. Wie, jak zmieszać ze sobą farmy i jakiego utleniacza użyć, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia pasm i negatywnego wpłynięcia na ich strukturę.

Wiedząc jakie rozjaśniacze, farby i dekoloryzatory do włosów wykorzystać, profesjonalni styliści mogą zapewnić Ci najlepszy możliwy efekt oraz precyzję, które nie są właściwie możliwe do osiągnięcia bez specjalistycznej wiedzy i odpowiednich, wysokiej jakości preparatów.

Należy również podkreślić, że dobre salony fryzjerskie zatrudniają specjalistów z wiedzą i doświadczeniem, którzy pomogą w wyborze najlepszego dla Ciebie koloru, biorąc pod uwagę karnację, typ urody oraz preferencje. Dodatkowo fryzjerzy wiedzą, jak dobrać farbę do naszych kosmyków, aby uniknąć zniszczeń i zminimalizować negatywny wpływ zabiegów.

Dodatkowa pielęgnacja włosów

Dlaczego jeszcze warto farbować włosy u fryzjera? Oczywiście w profesjonalnym salonie poza preparatami do koloryzacji, wykorzystywane są także kosmetyki do włosów farbowanych, które pomagają odbudować ich strukturę po wszystkich zabiegach, a także zabezpieczyć przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych jak zanieczyszczenia, czy promieniowanie UV.

W dobrym salonie fryzjerskim nie tylko uda Ci się zmienić kolor, ale także zadbać o dodatkową pielęgnację. Fryzjerzy oferują różnego rodzaju zabiegi, takie jak regenerujące maski, olejki, sauny czy peelingi, które pozwolą na utrzymanie zdrowych i pięknych kosmyków przez długi czas.

Specjaliści potrafią też dobrać odpowiednie kosmetyki przedłużające efekt zabiegów jak np. Kemon Yo Cond, które często dostępne są od ręki, bez zbędnego chodzenia po sklepach, czy zamawiania ich online. W ten sposób nasze pasma będą zdrowe, błyszczące i pełne życia, co z pewnością wpłynie na naszą pewność siebie i dobry nastrój.

Zatem farbowanie włosów w domu czy u fryzjera? Nasz wybór jest oczywisty! Jak farbowanie włosów, to tylko w salonie fryzjerskim! Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko uszkodzenia pasm, uzyskasz trwały efekt dzięki bezpiecznym, wysokiej jakości farbom, a dodatkowo skorzystasz z wiedzy i doświadczenia stylisty. Potraktuj wizytę w salonie jako inwestycję w swój piękny wygląd, doskonały nastrój i pewność siebie!

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 5920 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-21
Jak zwykle się nie zawiodłam szybko i solidnie
2024-06-15
Super
pixel