Zmywacze do farb do włosów oraz preparaty i dekoloryzatory do włosów

( ilość produktów: 7 )

  Profesjonalna dekoloryzacja włosów

  Dekoloryzacja jest z pewnością zabiegiem skomplikowanym, dlatego do przeprowadzenia ściągania koloru należy się odpowiednio przygotować. Po pierwsze, niezwykle istotna jest wiedza na temat samej dekoloryzacji i jej istoty. Po drugie, kluczem jest wybranie profesjonalnych produktów fryzjerskich, które są bezpieczne dla włosów.

  Na czym polega dekoloryzacja włosów zmywaczami i dekoloryzatorami farb?

  Dekoloryzacja jest procesem ściągnięcia z włosów wcześniej nałożonego koloru za pomocą specjalnych preparatów. Z pasm po kolei wyciąga się sztuczne pigmenty. Do tego celu używa się tzw. rozjaśniacza albo ściągacza koloru. Warto zdawać sobie sprawę, że samo ściąganie koloru jest zabiegiem, który musi trochę trwać i żeby rezultaty nie były nieodpowiednie, musi zostać wykonany najlepiej przez profesjonalistę.

  Czas trwania zabiegu może by różny. Wpływ na czas potrzebny na ściągnięcie koloru ma kilka czynników, na przykład kondycja włosów i to, jak poprzednio zostały pofarbowane. Profesjonalne kremy koloryzujące zasadniczo ściąga się dość szybko, a sam zabieg koloryzacji trwać będzie około 2 godziny. W przypadku farb drogeryjnych z dużą zawartością metali ciężkich, zabieg jest trudniejszy do przeprowadzenia i będzie trwał dłużej.

  Dekoloryzacja to odpowiednia metoda dla osób, które nie są zadowolone z osiągniętego koloru i muszą dokonać jego korekty. To także dobre rozwiązanie dla osób, które chcą powrócić do naturalnego koloru włosów bądź go zmienić, a zwykła koloryzacja nie daje takiej możliwości.

  Rozjaśniacz czy dekoloryzator?

  Oba typy produktów dają podobne rezultaty, jednak warto powiedzieć o kilku różnicach. Rozjaśniacz do włosów działa szybciej i daje bardziej spektakularne efekty. Co jednak ważne, rozjaśniacz może wpłynąć na strukturę włosów. Często preparaty te zawierają amoniak, który może osłabiać pasma. Z kolei dekoloryzator działa wolniej i może dawać mniej widoczne rezultaty. Zabieg trwa nieco dłużej. Czasami po dekoloryzacji włosy znowu po jakimś czasie zaczynają ciemnieć.

  Czy dekoloryzacja jest bezpieczna?

  Dekoloryzacja włosów za pomocą rozjaśniacza czy preparatu typu color peel jest z pewnością zabiegiem inwazyjnym i nie pozostaje obojętna dla włosów. Dlatego przed wykonaniem zabiegu trzeba ocenić stan i kondycję pasm i dobrać odpowiedni kosmetyk. Skorzystanie z profesjonalnych preparatów daje gwarancję, że dekoloryzacja przejdzie pomyślnie. Istotna jest również pielęgnacja włosów po dekoloryzacji. Należy skupić się na nawilżeniu, odżywieniu i wygładzenia. Polecane są maski odżywcze. Dobrym rozwiązaniem będzie też serum keratynowe i inne kosmetyki pielęgnacyjne do włosów wzbogacone o keratynę.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.91 / 5.00 5802 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-04-23
  Szybkie przyjęcie zamówienia. Szybka dostawa. Bardzo sprawna realizacja zamówienia . Polecam OK
  2024-04-21
  Super, kolejne udane zakupy
  pixel