Profesjonalne utleniacze, wody i oksydanty do farb fryzjerskich

( ilość produktów: 77 )

Wody do włosów 

Żeby koloryzacja była możliwa, do kremu koloryzującego konieczne jest dodanie właściwego oksydantu, czyli inaczej wody utleniającej. Specjalnie skomponowane związki bezbarwne zawarte w farbie do włosów po dodaniu utleniacza (którym zazwyczaj jest nadtlenek wodoru) reagują ze sobą, wskutek czego powstają kolorowe, wielocząsteczkowe połączenia.

Jak dobrać stężenie oksydantu?

Przede wszystkim pod uwagę należy wziąć stan włosów, ich kondycję i rodzaj. Istotna okaże się ponadto grubość czy odcień wyjściowy, zwany inaczej bazowym poziomem kolorystycznym. Należy również określić procent udziału siwych włosów i wielkość odrostu.
Wybór odpowiedniego stężenia oksydantu jest niezwykle istotny i wpływa nie tylko na przebieg koloryzacji, ale również na rezultaty, jakie uzyskamy. Jeśli woda utleniona zostanie źle dobrana, niestety osiągnięte efekty mogą daleko odbiegać od oczekiwanych.
Warto przyjrzeć się tej kwestii bliżej:
• Oksydant o mocy 3% pozwoli zmienić kolor włosów o jeden ton
• Oksydant o mocy 6% zmienia kolor włosów o jeden albo dwa tony
• Oksydant o mocy 9% zmienia kolor włosów o trzy tony
• Oksydant o mocy 12% zmienia kolor włosów o cztery tony lub więcej (w zależności od użytego kosmetyku)

Jeśli wybierzemy za mocny oksydant, włosy mogą nabrać żółtego koloru. Jest to częsty przypadek w odniesieniu do włosów ciemnych i takich, które już były farbowane (nie działamy na kolorze naturalnym). Z kolei za słaba woda utleniająca spowoduje, że na włosach zamiast jednolitego koloru zauważysz plamy. Do tego barwnik może się szybciej wypłukiwać, włosy stracą kolor. Za słaby oksydant zniweczy też próby zafarbowania siwych włosów.

Oksydant a koloryzacja półtrwała

Wodę utleniającą należy dodać również do tzw. farb demi-permanentnych. Tutaj obowiązują nieco inne zasady i zalecenia niż wskazane wyżej.
Pamiętaj:
• Dla zmiany odcienia na ciemniejszy wybierz stężenie 1,4-1,9%
• Dla uzyskania jaśniejszego odcienia wybierz stężenie 2,7-4%
• Do tzw. specjalnych odcieni używaj stężenie 4-5%

Proporcje farby i oksydantu

Jest to bardzo istotna kwestia. Dokładne proporcje określają producenci i wskazują je dla poszczególnych farb w instrukcji dołączonej do opakowania. To bardzo istotne, żeby przestrzegać tych zaleceń. Są w tej kwestii jednak pewne ogólne zalecenia. Zazwyczaj do farbowania używa się proporcji 1:1 (tyle samo farby co utleniacza). W przypadku rozjaśniania do mieszanki koloryzującej z zasady dodaje się więcej utleniacza niż farby, stosując proporcję 1:2 (dwa razy więcej utleniacza niż farby, np. 60 mlfarby do włosów i 120 ml oksydantu). 

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 4963 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-27
Serdecznie polecam, błyskawiczną obsługa , duży wybór I dobre ceny
2023-09-27
Ekspresowe zamówienie. Gorąco polecam
pixel