Sposób na piękne włosy - pielęgnica!

2020-12-15
Sposób na piękne włosy - pielęgnica!

Zdrowe, lśniące i piękne włosy to marzenie każdej osoby, która dba o swoje kosmyki. Niestety istnieje wiele czynników, które mimo odpowiednio dobranych kosmetyków, uniemożliwiają uzyskanie oczekiwanych efektów. W takiej sytuacji warto zainwestować w nowoczesne urządzenie, czyli pielęgnicę do włosów. Czym jest ten innowacyjny sprzęt?

Czym jest pielęgnica do włosów? 

Pielęgnica do włosów to urządzenie przypominające swoim wyglądem prostownicę. Ze sprzętem prostującym pielęgnica ma jednak niewiele wspólnego. Urządzenie to działa na podstawie technologii podczerwieni oraz ultradźwięków. Dzięki temu nakładane kosmetyki docierają do głębokiej partii włosów, a to sprawia, że mają one kilkukrotnie większą skuteczność. To świetny dodatek do wszelkich kuracji regenerujących kosmyki, a szczególnie tych, które bazują na wykorzystaniu kreatyny. Nierzadko pielęgnica wykorzystywana jest także przy koloryzacji, aby wzmocnić barwę i trwałość farby.

Jak działa pielęgnica? 

Dzięki promieniowaniu, zastosowanym w pielęgnicy, pobudzane są aminokwasy, które tworzą nowe wiązania. To sprawia, że włosy stają się elastyczne i silne, a łuska zamknięta, co z kolei daje piękny blask. Ultradźwięki natomiast pozwalają na to, aby substancje odżywcze i woda dostawały się bezpośrednio aż do kory włosa.

Stosowanie pielęgnicy – czy jest podobne do użycia prostownicy? 

Samo stosowanie pielęgnicy nie jest trudne. Wystarczy umyć włosy i podsuszyć je za pomocą suszarki do włosów. Następnie należy nałożyć kosmetyk pielęgnujący, a potem podzielić kosmyki na małe partie. Kolejny krok polega na tym, aby tak jak przy prostownicy, przesuwać urządzeniem po pasmach z góry na dół, jedno po drugim. Następnie włosy należy spłukać i wysuszyć. To tyle! Zabiegi powinno się wykonywać tak często, jak jest to potrzebne. Najlepiej skonsultować jest się w tej kwestii z profesjonalistami. Najczęściej zalecana jest jednak dwumiesięczna kuracja po jednym zabiegu w tygodniu, a potem raz na dwa, trzy tygodnie dla podtrzymania efektu. Pamiętaj, aby do regeneracji używać wyłącznie profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich, które są kompatybilne z działaniem pielęgnicy.

Jak wybrać odpowiednią pielęgnicę? 

Jeśli chodzi o wybór pielęgnicy do włosów, to postaw na model od renomowanej, fryzjerskiej firmy, które zawsze oferuje produkty dobrej jakości. Warto zakupić urządzenie, posiadające regulację czasu pracy, długi przewód (co pozwoli na komfortowe wykonywanie zabiegu), wyświetlacz LCD, a także odpowiednią szerokość płytki. Taki produkt to m.in. pielęgnica do włosów Fale Loki Koki.

Pielęgnica to świetny sposób na zachowanie zdrowych i lśniących włosów. Wypróbuj i ciesz się idealną fryzurą!

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 5802 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-23
Szybkie przyjęcie zamówienia. Szybka dostawa. Bardzo sprawna realizacja zamówienia . Polecam OK
2024-04-21
Super, kolejne udane zakupy
pixel