Na czym polega sauna na włosy?

2021-06-08
Na czym polega sauna na włosy?

Sauna na włosy to zabieg, który w ostatnich latach zyskał na popularności. Nic dziwnego, ponieważ jest to skuteczny i niedrogi sposób na odżywienie swoich kosmyków! Na czym polega i dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania?

Czym jest sauna na włosy?

Sauna na włosy jest zabiegiem odżywiającym, który podobnie jak tradycyjna sauna, wykorzystuje działanie ciepła. Jego główne zadania to: wygładzać, regenerować i zamykać łuski włosa, dlatego jest szczególnie polecany dla osób borykających się ze zniszczonymi, puszącymi się, cienkimi i matowymi kosmykami. Ma on także właściwości odmładzające.

Czym różni się sauna na włosy od tej tradycyjnej?

Sauna na włosy znacząco różni się od tej tradycyjnej. Jakie są główne elementy rozbieżne? Temperatura, którą traktowane są kosmyki, nie jest tak duża, jak w przypadku sauny na ciało. Wynosi ona około 40 stopni Celsjusza, więc jest bezpieczna dla kosmyków. Co ważne, sam proces wykonywania zabiegu, także wygląda zupełnie inaczej w przypadku sauny tradycyjnej i tej na włosy. Jeśli chodzi o saunę dla kosmyków, to nie trzeba zamykać się w specjalnym pomieszczeniu. Zabieg można wykonać w salonie, na krześle, przy pomocy niewielkiego urządzenia przypominającego stojącą suszarkę do włosów (tzw. sprzęt hełmowy). Gorąco i wilgoć w przypadku sauny tradycyjnej to podstawa, w przypadku zabiegu dla włosów to tylko dodatek, który wzmacnia efekt. Kluczowe jest jednak oczyszczanie i to, jakie produkty pielęgnacyjne nałożono przed wykonaniem zabiegu.

Jak wykonać saunę na włosy?

Sam zabieg sauny na włosy jest bardzo prosty do przeprowadzenia. Wystarczy umyć włosy produktem oczyszczającym, a dokładniej specjalnie przygotowanym szamponem oczyszczającym włosy przed zabiegami technicznymi, a następnie nałożyć produkty pielęgnacyjne, które będą odżywiać kosmyki w trakcie całego procesu. Później można przejść do wykonywania zabiegu. Wystarczy umieścić głowę w saunie na około 20 minut i poczekać. Po zakończonej sesji, włosy należy znów umyć, polewając kosmyki na przemian ciepłą i chłodną wodą.

Efekty zabiegu

Sauna na włosy przynosi rewelacyjne rezultaty. Głębokie nawilżenie i regeneracja zniszczonych włosów to coś, co zobaczysz natychmiast po wykonaniu zabiegu. Oprócz tego kosmyki po działaniu pary będą zdecydowanie bardziej błyszczące, gładkie i miękkie.

Jak często wykonywać saunę na włosy?

Zabieg należy wykonywać kilkukrotnie, aby podtrzymać efekt. Najczęściej fryzjerzy zalecają stosowanie jej co 2-3 tygodnie. Koszt jednego zabiegu w salonie to około 50 złotych, ale warto pamiętać, że taki zabieg można zrobić samemu w domu. Najprostszym rozwiązaniem jest zakupienie odpowiedniego urządzenia i kosmetyków fryzjerskich, jednak nie każdy ma możliwość i chęć sfinansowania takiej przyjemności. Warto wtedy skorzystać z miski z gorącą wodą i ręcznika. Sposób ten jest mniej komfortowy, ale w połączeniu z odpowiednio dopasowanymi kosmetykami fryzjerskimi, z pewnością skuteczny.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 5871 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
Polecam
2024-05-22
Wszystkiego ok i szybka dostawa
pixel