Kupujemy profesjonalną maszynkę do strzyżenia włosów - na co zwrócić uwagę?

2020-05-20
Kupujemy profesjonalną maszynkę do strzyżenia włosów - na co zwrócić uwagę?
Maszynka do strzyżenia włosów to absolutny must have w każdym salonie fryzjerskim, ale coraz częściej także w każdym domu. Jej wybór jest często sporym wyzwaniem, ponieważ ilość modeli, które oferuje niemalże każda hurtownia fryzjerska, jest mnóstwo. Jeśli szukasz profesjonalnego sprzętu, to świetnie trafiłeś, ponieważ poniżej przedstawiliśmy kilka najistotniejszych kwestii, na których warto się skupić podczas zakupów.

Możliwości strzyżenia 

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, jaka szerokość ostrza i jakie długości strzyżenia oferuje konkretny model. Im lepszej jakości sprzęt, tym większe możliwości, które pozwalają na  precyzyjniejsze wykonanie fryzury. Zatem jeśli golisz się zawsze na określoną długość, tzn. 3 mm, 5 mm czy 7 mm, możesz wybrać mniej zaawansowane urządzenie posiadające niewielki wachlarz stopniowania.

Jeśli jednak stopniujesz fryzurę lub strzyżesz różne osoby, koniecznie musisz wybrać model marki
Babyliss Pro z większą liczbą opcji, np. Babyliss Pro Chromfx Clipper. W zależności od tego jako maszynkę wybierzesz, będzie różnił się też system zmiany długości. Większość sprzętów posiada nakładki w postaci grzebyków, które należy zmieniać w zależności od tego, jakie ma być cięcie. Istnieją także modele pozwalające na zmianę za pomocą pokrętła. Warto także spojrzeć na szerokość ostrza. Za najwygodniejsze uznawane są te od 30 mm do 45 mm.

Wybierz odpowiedni rodzaj zasilania

Drugi ważny aspekt to rodzaj zasilania. Może wydawać się to bez znaczenia, jednak jak się okazuje, potrafi to znacznie ułatwić życie. Pierwszy typ to maszynka sieciowa, czyli taka, którą należy podłączyć do prądu. To najmniej wygodne rozwiązanie, ale za to są tańsze niż inne i praktycznie niezawodne. Kolejna opcja to maszynki akumulatorowe (np. marki Fale Loki Koki), które są zupełnie bezprzewodowe. W zależności od tego, jakiej pojemności baterię wybierzesz, możesz spodziewać się pracy od 40 do 90 minut. Np. maszynka Fale Loki Koki oferuje 60 minut pracy na baterii, co jest wystarczającym czasem na zrobienie nawet wymagających fryzur. Są one bardzo komfortowe w użyciu, jednak zawsze trzeba pamiętać o ich ładowaniu. Ostatnia opcja to hybrydy, czyli maszynki, które mogą działać zarówno na kablu, jak i na własnym akumulatorze. Jest to ciekawe rozwiązanie, ponieważ możesz np. dokonywać strzyżenia w miejscu, gdzie nie masz kontaktu, ale jeśli sytuacja wymaga nagłego działania, a Ty zapomnisz o ładowaniu, bez trudu podepniesz ją do źródła zasilania.

Nie zapomnij o solidnych materiałach

Ostatnia rzecz to materiał wykonania. Profesjonalne maszynki do włosów nie jest czymś używanym codziennie, jednak mimo to warto wybrać taką, która posłuży Ci przez lata. Zatem wykonanie zarówno korpusu, jak i ostrzy musi być solidne i wytrzymałe. Jeśli chodzi o ostrza, to najtrwalsze są ze stali nierdzewnej, które pokryto powłoką tytanową lub węglową. Takie też najczęściej można spotkać w hurtowni fryzjerskiej lub innych profesjonalnych sklepach. Z kolei korpus może być on wykonany z grubych tworzyw sztucznych i aluminium.
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 5919 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Super firma.
2024-06-15
Polecam
pixel