Koloryzacja włosów w domu? To proste!

2020-06-06
Koloryzacja włosów w domu? To proste!

Dostęp do profesjonalnych farb fryzjerskich sprawia, że coraz więcej kobiet decyduje się na koloryzację w domowym zaciszu. Zanim jednak zasiądziesz z farbą na włosach, zapoznaj się z prostymi zasadami, które uchronią Cię od szybkiej i nerwowej wizyty u fryzjera.

Kolor

Ta decyzja jest kluczowa. Jeśli tylko przyciemniasz włosy lub sama zaczynasz walczyć z odrostami, to nic złego się nie stanie. Jednakże jeśli chcesz samodzielnie z brunetki przeistoczyć się w blondynkę, to niestety musimy Cię zmartwić. Taka drastyczna zmiana koloru może nie wyjść Ci na dobre. Po pierwsze, rozjaśnienie włosów i równomierna ich koloryzacja blondem to nie jest taka prosta sprawa. Możesz bardzo łatwo spalić włosy lub je mocno zniszczyć. Z marzeniem o byciu blondynką po prostu idź do fryzjera. Oszczędzisz sobie nerwów i pieniędzy.

Dobierz kolor do typu urody

Moda na kolory włosów zmienia się szybko i często. Jednakże pamiętaj, że nie wszystko będzie pasowało do Twojego typu urody. Czasami pęd za modą przynosi opłakane skutki, które później trzeba ratować. Podział na typy urody jest dość łatwy, jeśli masz chłodny typ urody, to pasować Ci będą chłodne barwy, a jeśli ciepły to ciepłe odcienie. Wybór odwrotny do swojego odcienia skóry często owocuje tym, że kolor zwyczajnie postarza.

Instrukcja

Wiemy, że czytanie instrukcji nie jest niczyim marzeniem, ale jednak warto to zrobić, by później nie denerwować się kolorem, który minął się Twoim wyobrażeniem. A przecież kolor to nie jedyna rzecz, którą możesz zepsuć. Może się okazać, że zniszczysz włosy i to dość poważnie.  Instrukcja zawiera wiele informacji, które są Ci potrzebne. Przede wszystkim czas trzymania mieszanki na włosach, proporcje dotyczące oksydantu oraz zalecenia związane z próbą uczuleniową.
Przeczytanie instrukcji da Ci bezpieczeństwo i komfort w trakcie koloryzacji domowej. Co więcej, unikniesz przykrych niespodzianek.

Licz czas

Czas trzymania mieszanki koloryzującej na włosach jest kluczowy i trzeba przestrzegać zaleceń producenta. Jeśli na ulotce masz informację, że mieszankę trzeba trzymać 20 minut, to oznacza to, że odliczanie powinnaś zacząć od momentu nałożenia ostatniej porcji farby na włosy.
Nie skracaj czasu trzymania ani go nie wydłużaj. Jeśli skrócisz, to włosy mogą nie chwycić pełni koloru, a jeśli wydłużysz, kolor może być inny od oczekiwanego i możesz
zniszczyć pasma.

Jak nakładać farbę?

Aplikację mieszanki rozpocznij od tyłu głowy i zmierzaj w kierunku czoła. Farbę do włosów nakładaj zawsze od nasady włosów i przesuwaj się do końcówek. Oczywiście jeśli farbujesz tylko odrosty, to farbę aplikuj tylko przy nasadzie.

Ilość farby

Jeśli koloryzujesz całe włosy, to zawsze bierz pod uwagę ich długość i gęstość. Niestety raczej producenci farb nie podają takich informacji i czasem ciężko samodzielnie to wyliczyć.  Jeśli masz krótkie włosy i półdługie włosy to jedna tubka wystarczy, ale jeśli masz długie, gęste lub kręcone to raczej celuj w dwie. Profesjonalne farby fryzjerskie mają to do siebie, że możesz użyć połowy, zakręcić i mieć na później, dlatego nie obawiaj się, że coś się zmarnuje. Najpierw przygotuj mieszankę z jednej tubki i zaaplikuj na włosy. Jeśli zabraknie to wykorzystać połowę drugiej, a reszta zostanie Ci na odrosty.

Oczywiście samą farbą to nic nie zdziałasz. Musisz dokupić oksydant.

Poniżej ściąga jak dobierać stężenie.

  • 3%: tego stężenia użyj, jeśli chcesz rozjaśnić włosy o 1 ton lub pogłębić odcień lub dodać inny refleks. Stężenie 3% będzie pomocne w lekkim rozjaśnieniu lub przyciemnieniu. Oksydant 3% jest delikatny i najmniej inwazyjny dla włosów. Warto też pamiętać, że nie będzie on dobrym wyborem, jeśli masz dużo siwych włosów.
  • 6%: tego stężenia użyj, jeśli chcesz rozjaśnić włosy o 1-2 tony oraz kiedy masz sporo siwych włosów. Oksydant jest najczęściej używany w trakcie koloryzacji. Za jego pomocą możesz także śmiało przyciemnić włosy.
  • 9%: tego stężenia użyj, jeśli chcesz rozjaśnić włosy nawet o 3 tony (blondy specjalne o numerach mniejszych niż 10). Stężenie 9% jest polecane, kiedy chcesz konkretnie zmienić kolor na jaśniejszy. Oksydant ten jest dość mocny i może powodować podrażnienia skóry. Mieszankę zatem aplikuj nie bezpośrednio na skórę głowy.
  • 12%: tego stężenia użyj, jeśli chcesz rozjaśnić włosy o 5-6 tonów. Stężenie 12% jest bardzo mocne, więc zalecamy ostrożność. Zazwyczaj dodaje się go do rozjaśniaczy w proszku czy pudrze i w przypadku opornych włosów.

Miseczka i pędzelek

Do farbowania używaj plastikowej miseczki i pędzelka. Dzięki temu bezpiecznie połączysz oksydant i farbę. Pamiętaj także o zabezpieczeniu blatu i skóry ponieważ w trakcie farbowania może Ci się coś wylać i zostaniesz z plamą w łazience lub na czole.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 5871 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Polecam sprzedającego za szybko zrealizowane zamówienie, za bardzo dobry produkt. Odkąd znowu wróciłam do stosowania tych farb włosy bardzo się poprawiły. Są bardziej błyszczące i wyglądają na dużo zdrowsze, a niestety były bardzo zniszczone, łamliwe i matowe.
2024-05-21
Zawsze ekspresowo wysłane, bezpiecznie. Do tego dołączone są próbki, które pozwalają przetestować inne produkty z oferty sklepu. 10/10
pixel