Kemon – certyfikowany producent ekologicznych kosmetyków do włosów

2020-09-28
Kemon – certyfikowany producent ekologicznych kosmetyków do włosów

Marka z wieloletnią tradycją opierająca swe receptury na odkryciach naukowych połączonych z dbaniem o naturalne składy swoich produktów. Kosmetyki KEMON oprócz swojej oczywistej skuteczności charakteryzują się tym, że zawierają składniki pochodzące z ekologicznych upraw i są certyfikowane. Dbanie o środowisko i ekologię to konieczność, o której mówi CEO firmy Giuliano Nocentini.

W obecnych czasach poszukiwanie profesjonalnych, wartościowych kosmetyków do włosów to nie lada wyzwanie. KEMON od lat działa przejrzyście i pokazuje, że da się tworzyć kosmetyki, które nie szkodzą, a jednocześnie nadają włosom piękny wygląd. Klienci są zachwyceni, a fryzjerzy są zadowoleni z pracy z eco kosmetykami KEMON.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, za co klienci kochają ekologiczne kosmetyki do włosów Kemon.

Kemon „True Visionary Beauty” – filozofia marki

PRAWDA


Kemon to rodzinna firma z tradycjami stawiająca na innowacje i bieżące trendy w produkcji kosmetyków (bio, eco). Powstała w latach 60, a dokładniej w 1959 roku we Włoszech, w miejscowości San Giustino w Umbrii.

Założyciele to rodzina Nocentini, którzy od początku ambitnie podeszli do tworzenia interesu. Od trzech pokoleń hasłem przewodnim jest „doskonałość jako standard”.
Od zawsze stawiali na transparentność w działaniach, co przyczyniło się do sukcesu firmy. I sprawdza się również dzisiaj. Obecnym CEO jest Giuliano Nocentini.

Moda fryzjerska to styl życia trzech pokoleń założycieli przedsiębiorstwa. Pasja i wartości osobiste, przyciągają ludzi z talentem, którzy tworzą kosmetyki ekologiczne, w duchu nowoczesności. Jakość produktu jest wynikiem pomysłowości, współdziałania, wzajemnego zaufania, pasji i doświadczeń. Zarówno współpracownicy, jak i klienci przyczynili się do budowania jednej z największych marek ekologicznych kosmetyków do włosów.

Poza transparentnością w działaniu firmę charakteryzuje również wielka odpowiedzialność. Stworzenie produktu do włosów to wielkie wyzwanie i odpowiedzialność za zadowolenie i zdrowie klientów. Od początku działalności firma interesuje się wiadomościami zwrotnymi od użytkowników kosmetyków do włosów. Kemon stawia na dialog. Wszelkie sugestie zawsze zostały wysłuchane, przeanalizowane i wdrożone w życie. Prawda zwycięża, i to dzięki czynnikowi ludzkiemu firma zawdzięcza sukces.

Kemon od ponad 50 lat jest liderem na rynku kosmetyków do włosów. Produkty do włosów Kemon są znane w 52 krajach na świecie. Włoska koncepcja piękna to tradycja, badania, umiejętności, doświadczenie, metodologia, kreatywność i natura. Stworzone ekologiczne produkty do włosów i narzędzia szkoleniowe są rezultatem tych działań.

WIZJA

Kemon od zawsze był wizjonerski i wyprzedał swoje czasy. Nasze dziedzictwo to czerpanie inspiracji ze sztuki i kultury. Arcydzieła sztuki i wzornictwo od zawsze miały duży wpływ na tworzone produkty. Moda fryzjerska potrzebuje nowości. Do tego musimy dodać połączenie nauki z naturą. Pracujemy nad tymi wszystkimi aspektami z najwyższą starannością.

Kreujemy rynek i dzielimy się naszą wizją w autorskim magazynie fryzjerskim The Italian Touch. Śledzenie trendów technologii fryzjerskiej to podstawa dla rozwoju w branży. Z magazynu można czerpać inspiracje i naśladować nasze koncepcje w codziennej pracy fryzjerskiej.

Jesteśmy otwarci na zmieniający się świat, modę i ekstrawagancję, ale równie mocno trzymamy się zasad wypracowanych na przestrzeni lat. Nasi odbiorcy poza wciąż nowymi inspiracjami, mogą być pewni i czuć się bezpieczni używając naszych ekologicznych produktów. Sami przeprowadzamy i nadzorujemy badania nad naszymi ekologicznymi kosmetykami i ich wpływem na środowisko. To innowacyjne podejście powinno być obowiązkowe w każdej produkcji, nie tylko szamponów Kemon czy innych kosmetyków do włosów. Badamy składniki i formuły naszych bio produktów, aby były bezpieczne dla włosów, skóry i środowiska naturalnego.

PIĘKNO

Misja firmy to rozpowszechnianie kultury piękna. Dla nas piękno to harmonia, równowaga i wolność wyboru.
Chcemy, aby każdy czuł się piękny w zgodzie ze sobą. Nasze produkty tworzymy po to, aby to piękno podkreślać. Włosy utrzymane w kondycji, niezniszczone chemią, które mogą być swobodnie stylizowane, są niezbędne do stworzenia fryzur, w których możemy się czuć sobą.
Wszyscy jesteśmy różni i mamy różne potrzeby i pomysły na siebie. Z użyciem ekologicznych kosmetyków Kemon można tworzyć fryzury awangardowe i tradycyjne, nie martwiąc się o kondycję włosów.

Ekologiczne kosmetyki do włosów – produkty KEMON

Produkty techniczne. Produkty profesjonalne dla salonów, potrzebne do wykonywania zabiegów. Gwarantują pewność rezultatów i najwyższą jakość usług. Linie kosmetyków takich jak np. maski Kemon do włosów: Cramer Color, Yo Color, Lubex System, Uni Color, Unamy System.

Stylizacja. Profesjonalne kosmetyki eko do stylizacji włosów np. lakiery do włosów Kemon. Zapewniają najlepszą jakość i utrzymanie pięknych fryzur bez niszczenia włosów. Powstały dwie linie: HairManya oraz AND.

Kosmetyki ekologiczne do pielęgnacji m.in. odżywki Kemon do włosów. Produkty stworzone w zgodzie z naturą, najlepsze do zadbania i utrzymania zdrowych włosów – linie: Actyva, Liding, Actyva Bio.

Szkolenia

Oferujemy szkolenia dla fryzjerów, które gwarantują poznanie ekologicznych kosmetyków Kemon oraz naukę strzyżenia, koloryzacji, zabiegów, pielęgnacji. Nasza szeroka oferta dopasowana jest zarówno dla profesjonalnych fryzjerów z wieloletnich stażem, jak i dla małych salonów, które rozpoczynają prowadzenie biznesu. Każdy fryzjer znajdzie coś dla siebie.

W czym jeszcze jesteśmy eko? Nie tylko kosmetyki do włosów, ale także...

Wspieramy Włoski Fundusz Ochrony Środowiska. Od 2014 roku jesteśmy Korporacyjnym Złotym Darczyńcą FAI, czyli partnerami Włoskiego Funduszu Ochrony Środowiska. Od 2015 roku jesteśmy członkami organizacji non-profit Fondazione Archeologia Arborea, obejmującej pradawny sad z rzadkimi gatunkami drzew owocowych i 400-letnimi gatunkami oraz bogatą skarbnicę bioróżnorodności w okręgu miejskim Città di Castello.

Mamy własną organiczną uprawę leczniczych i lokalnych roślin. Nasze laboratorium badawcze Eco Bio Open Lab to 21 hektarów upraw, które znajduję się w obrębie naszych zakładów produkcyjnych. Posiadanie własnego laboratorium zapewnia 100% pewności, że wykorzystywane rośliny są najlepszej i najwyższej jakości. Testujemy u siebie wszystkie organiczne składniki wykorzystywane w naszych kosmetykach do włosów.

Używamy jedynie czystej energii 100% Multiutility, która produkowana jest przez elektrownię Gruppo Dolomiti Energia znajdującej się we wschodnich Alpach. Stosujemy się również do Protokołu z Kyoto, równoważąc naszą emisję CO2 poprzez finansowanie hydroelektrowni w Chinach.

Chronimy zasoby naszej ziemi:

- stosujemy system oczyszczania wody metodą odwróconej osmozy w naszych zakładach. To znaczy, że redukujemy odpady i unikamy stosowania niezrównoważonych produktów chemicznych,
- używamy energooszczędnego oświetlenia LED w naszych zakładach,
- wyposażyliśmy pracowników firmy w samochody hybrydowe,
- w biurach stosujemy niebielony papier makulaturowy. 500 arkuszy tego papieru to oszczędność: 83% wody, 72% energii elektrycznej oraz 53% CO2 uwalnianego do atmosfery,
- w komunikacji marketingowej stosujemy papier FSC. Certyfikat „FSC Recycled” oznacza, że całość papieru pochodzi z materiałów odzyskanych.

Certyfikaty jakości dla kosmetyków do włosów


Marka Kemon od zawsze pilnuje nie tylko jakości kosmetyków, ale także standardów pracy.
Dzięki ciągłej pracy wielu ludzi i rozwojowi zgodnemu z normami chroniącymi środowisko uzyskała certyfikaty jakości ISO. International Organization for Standardization to organizacja, która zajmuje się opracowaniem norm jakości dla każdej branży. Nie jest związana z przedsiębiorcami ani rządem co daje konsumentowi pewność, że wydana opinia na temat produktu jest niezależna. Certyfikowane produkty ISO to wysoka jakość i zaufanie.

CERTYFIKATY ISO:

Certyfikat UNI EN ISO 9001 – 1998 rok. To odznaczenie potwierdza spełnianie norm dla systemu zarządzania jakością. Zostało zaktualizowane w 2003 przez jednostkę certyfikującą SGS Italy SpA. Spełniamy wymogi i z biegiem lat utrzymujemy produkcję i usługi na najwyższym poziomie.

Certyfikat UNI EN ISO 14001 – standardy zarządzania środowiskiem. Ten certyfikat został nadany w 2007 roku przez Organ Certyfikujący SGS Italy SpA. System Zarządzania Środowiskiem. To wyróżnienie, potwierdzenie i zobowiązanie dla Kemon do utrzymania niezawodności stosowanego systemu zarządzania środowiskiem. Kierunek rozwoju Kemon zawsze był związany z ekologią i ten certyfikat jest jednym z najważniejszych dla naszej firmy.

Certyfikat ISO 22716 – dobre praktyki stosowane w produkcji. Ten otrzymany w 2013 roku certyfikat określa wytyczne dobrej praktyki wytwarzania (GMP) dla przemysłu kosmetycznego. Standardy higieniczno-sanitarne w produkcji ekologicznych kosmetyków musi spełniać międzynarodowe standardy. Certyfikat określa zasady stosowane w produkcji, kontroli, przechowywania i transportu bio kosmetyków do włosów.

Certyfikat OH-SAS 18001 – oznacza zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, certyfikat uzyskany w 2014 roku. To odpowiednik polskiej normy PN 18001 (System zarządzania BHP). Firma spełnia standardy międzynarodowe i dba o pracowników, zapewniając odpowiednią kontrolę nad bezpieczeństwem i zdrowiem pracowników. Czynnik ludzki, zdrowie i zadowolenie z pracy są niezbędne, aby wytwarzać produkty najwyższej jakości. Nasza praca to szacunek i zaufanie nie tylko do klientów, usług i produktów, ale i naszych ludzi.

CERTYFIKATY EKOLOGICZNE:

Certyfikat Cosmos Organic – to najbardziej rygorystyczny poziom certyfikacji ekologicznej. Produkty zostały stworzone według ściśle określonych reguł i z wykorzystaniem określonej ilości surowców naturalnych przyjazny dla środowiska.

Certyfikat Love Nature – kosmetyki oznaczone tym certyfikatem są wolne od składników, które mogłyby zagrażać środowisku lub zdrowiu konsumenta. Co prawda część z takich składników jest dozwolona do produkcji kosmetyków, my jednak z myślą o naszych klientach postanowiliśmy zrezygnować z nich zupełnie. Produkty oznakowane są symbolem LOVE NATURE. Oprócz tego nasze kosmetyki są zatwierdzone przez organizację ICEA (Instytut ds. Certyfikacji Etyki Środowiskowej), która przeprowadza audyty, aby zapewnić zgodność składu kosmetyków z wyznaczonymi wymogami.
Certyfikat ICEA Vegan – podczas produkcji nie zostały wykorzystane żadne substancje lub środki pomocnicze pochodzenia zwierzęcego lub GMO. To certyfikat, który najbardziej cenią weganie i wegetarianie.

Wykorzystanie materiału Green PE do opakowań – korzystamy z innowacyjnego materiału nadającego się do recyklingu. Produkowany z trzciny cukrowej rosnącej w Brazylii, na obszarach kontrolowanych, które znajdują się daleko od lasu deszczowego. To surowiec odnawialny, a pozyskiwany polimer ma pozytywny wpływ na środowisko. Pomagając zredukować emisję gazów cieplarnianych. Nowe opakowania, butelki i tuby są wykonane z materiału Green PE.


Gdzie są nasze bio produkty do włosów?

Nasze ekologiczne produkty fryzjerskie znajdują się w 52 krajach na świecie. 

Przyszłość ekologicznych kosmetyków do włosów


Przedsiębiorstwo jest na rynku już 60 lat. Obserwuje rynek kosmetyczny i ciągle wyciąga wnioski. Przy swoim wielkim doświadczeniu w produkcji kosmetyków, czuje odpowiedzialność za kierunek, w jakim branża się rozwija. Rynek kosmetyczny zalewają produkty, o których nie wiadomo nic. KEMON utrzymuje standardy, które wyznaczają certyfikaty ISO. Wszystkie bio produkty są dostosowane do norm, do potrzeb środowiska i do potrzeb klientów. Chcesz poczuć się bezpiecznie i w pielęgnacji być pewnym, że używasz profesjonalnych i ekologicznych kosmetyków? Kemon to marka, której szukasz.

Produkcja rozwija się i notuje rokrocznie wzrosty i świetne opinie. Dlaczego?
To firma, która od zawsze działała etycznie i prospołecznie i trwa przy tym niezmiennie. CEO Giuliano Nocentini twierdzi, że dzięki temu firma wspaniale prosperuje i nie wyobraża sobie, dobrych wyników nie prowadząc firmy w ten sposób. Klienci coraz więcej wiedzą na temat składu kosmetyków, wiedzą czego w nich szukać, czego unikać i przede wszystkim, jaki wpływ na organizm i wygląd mają sztuczne, chemiczne dodatki. Marka kieruje się zasadą, że prowadzenie firmy i zysk nie mogą być ponad wartościami takimi jak dbanie o środowisko i ulepszanie świata i tym się kieruje.

Jesteśmy wizjonerami i od 1959 roku kształtujemy rynek. Stawiamy na zrównoważony rozwój, który nie może odbywać się kosztem środowiska. Firma od początku przywiązuje szczególną wagę do rozwoju przede wszystkim poprzez realizację projektów ekologicznych.
Do tego dochodzą szkolenia dla salonów i fryzjerów z wykorzystaniem naszych kosmetyków.
Zależy nam nie tylko na własnej działalności, ale na tym, aby dawać przykład, pokazywać innym firmom, że nie tylko trzeba, ale naprawdę da się produkować kosmetyki do włosów, które działają i są ekologiczne. Klienci to widzą i doceniają i to jest kierunek, w jakim należy się rozwijać.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 5858 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Polecam! Super produkty w atrakcyjnych cenach, a wysyłka błyskawiczna! Dziękuję
2024-05-18
Wszystko szybki, sprawnie i nawet z gratisem. Polecam,chyba zostanę na dłużej i będę robić zakupy
pixel