Jakie zalety niesie peeling skóry głowy?
Peeling skóry głowy to jeden z obowiązkowych kroków pielęgnacji, który powinien wykonywać każdy z nas. Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jakie to ważne. Dlaczego warto zainteresować się produktami złuszczającymi do skalpu?
Jak działa peeling skóry głowy?
Stosowanie peelingu na skórę głowy przynosi rewelacyjne efekty. Ze względu na to, że kosmetyki fryzjerskie tego typu usuwają martwy naskórek, na skalpie nie pojawiają się żadne nieprzyjemności takie jak łupież, łuszcząca się skóra, swędzenie, czy zaczerwienienia. Peeling pozwala pozbyć się bakterii i roztoczy, które to osadzają się na naszej głowie i żywią martwym naskórkiem. Dodatkowo dzięki takim produktom skalp jest oczyszczony, a krążenie w tym obszarze zostaje pobudzone. Wiele osób wspomina także, że od kiedy używają peelingu, ich włosy są wzmocnione i szybciej rosną. Wynika to z faktu, że martwy naskórek czasami zapycha skórę głowy, co utrudnia wyrastanie nowych włosów.
Kto powinien stosować peeling skóry głowy?
Peeling skóry głowy to zabieg dla każdego, niezależnie od posiadanego typu włosów. Najbardziej jednak wskazany jest dla osób, które zmagają się z łupieżem czy łojotokiem, ponieważ wtedy bardzo istotne jest mocne oczyszczanie skóry głowy. Kosmetyki fryzjerskie tego typu powinno się stosować tak samo jak peelingi do ciała, a zatem zgodnie z własnymi potrzebami i zaleceniami producenta. Zbyt częste ich używanie, nawet na skalpie problematycznym, może dać efekt odwrotny do oczekiwanego, a więc nie warto przesadzać.
Kosmetyki fryzjerskie peelingujące
Obecnie dostępnych jest wiele różnych peelingów do skóry głowy, które możesz wykorzystać. Jeśli chodzi o kosmetyki fryzjerskie, to istnieje wiele różnych rodzajów, więc z pewnością znajdziesz idealny dla siebie. Najbardziej popularne są te tradycyjne produkty z drobinkami, np. Arganicare, Collagen Boost Exfoliating Scrub Gommage Peeling. Jest to produkt, który złuszcza dzięki specjalnym koralikom, mechanicznie usuwającym martwy naskórek. Możesz także wybrać peelingi enzymatyczne, czyli takie, które nakłada się na skalp i zostawia na chwilę, a one dzięki zawartym kwasom pozbywają się zrogowaciałego naskórka. Takie produkty w swoim asortymencie posiada np. marka Montibello. Ostatnia opcja to szampony z peelingiem. Jeśli na ogół nie masz zbyt wiele czasu na pielęgnację włosów, możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – oczyścić włosy i pozbyć się martwego naskórka. Takim produktem ułatwiającym życie jest np. Kemon Actyva, Purezza S.
Naturalne sposoby złuszczania skóry głowy
Lubisz korzystać z kosmetyków wykonanych samodzielnie? Możesz wykorzystać różne półprodukty, z których zrobisz własny peeling. Świetnie sprawdzą się np. fusy z kawy dodane do ulubionego szamponu lub sól zmieszana z żelem aloesowym. Dobrze sprawdza się także peeling składający się z dowolnego oleju (np. arganowego czy rycynowego) i brązowego cukru. Jest to jednak opcja tylko dla osób, które mają suchy skalp i nie borykają się z problemem przetłuszczania.