Jak prawidłowo suszyć włosy?

2023-06-01
Jak prawidłowo suszyć włosy?

Niezależnie od tego, czy masz proste, kręcone czy falowane włosy, dbanie o ich doskonałą kondycję powinno stanowić dla Ciebie absolutny priorytet. Jednym z najważniejszych etapów pielęgnacji, jest suszenie, które, choć wydaje się czynnością stosunkowo prostą, może wpłynąć negatywnie na ich kondycję i zdrowy wygląd. Zatem jak prawidłowo suszyć włosy suszarką? To musisz wiedzieć!

Wybór odpowiedniej suszarki do suszenia włosów

Dobrze dobrane urządzenie to podstawa, dlatego wybór suszarki do włosów, powinien być uzależniony od kilku istotnych parametrów. Pierwszym z nich jest regulacja siły nawiewu. Dzięki niej możemy dostosować moc urządzenia do naszych potrzeb, co pozwoli na skrócenie kontaktu z ciepłym powietrzem oraz na uniknięcie przegrzania kosmyków.

Kolejnym ważnym elementem jest oczywiście regulacja temperatury. W zależności od rodzaju i kondycji Twoich pasm możesz ustawić niską lub średnią moc. Włosy cienkie i delikatne powinny być suszone przy chłodniejszym nawiewie, podczas gdy grube i gęste mogą być suszone przy nieco wyższym. Pamiętaj jednak, że zbyt częste wykorzystywanie wysokich temperatur może prowadzić do zniszczenia struktury włosa, dlatego suszenie ich gorącym powietrzem powinno być wykonywane tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Nie bez znaczenia są także dodatkowe funkcje. Jak suszyć włosy, to tylko z system jonizacji! Chroni on przed elektryzowaniem się oraz zapewnia pasmom lśniący efekt tafli. Suszenie włosów może też być istotnym krokiem podczas ich stylizacji. W tym celu można użyć m.in. dyfuzora, który jest szczególnie polecany dla osób o kręconych włosach, ponieważ nadaje im pożądaną definicję i objętość.

Suszenie włosów — od czego zacząć?

Jak prawidłowo suszyć włosy, by zachowały blask i doskonałą kondycję? Przed rozpoczęciem czynności konieczne jest ich właściwe przygotowanie. Pod żadnym pozorem nie używaj suszarko-lokówki, czy też klasycznej suszarki na ociekające wodą pasma! Pamiętaj, że świeżo po umyciu, są one niezwykle podatne na uszkodzenia, do jakich może dojść podczas kontaktu z wyższymi temperaturami.

W takim razie jak suszyć włosy? Pierwszym krokiem przygotowującym pasma do kontaktu z ciepłym nawiewem jest odsączenie nadmiaru wody. W tym celu idealnie sprawdzi się stara koszulka bawełniana, która w przeciwieństwie do ręcznika nie uszkadza struktury włosa, nie złamie go i nie przyczyni się do rozdwojenia końcówek. Suszenie włosów bez suszarki warto stosować zawsze, jako wprowadzenie do dalszych etapów.

Kiedy Twoje kosmyki już nieco podeschną, nanieś na nie kosmetyki termoochronne do włosów. Stworzą one delikatną warstwę ochronną, dzięki której zminimalizujesz negatywne skutki ciepłego nawiewu, a włosy zachowają swój blask i zdrowy wygląd. Dobrym pomysłem będzie też podzielenie pasm na sekcje. Pamiętaj, im mniejsza sekcja, tym szybciej uzyskasz pożądany efekt.

Jak suszyć włosy, aby ich nie zniszczyć?

Unikaj suszenia kosmyków gorącym powietrzem, ponieważ może to spowodować ich puszenie się i nieestetyczny wygląd. Zamiast tego, wybierz zimny nawiew, który zamyka łuski włosa, sprawiając, że stają się lśniące i wyraźnie gładsze. Pamiętaj również, aby nie przetrzymywać suszarki w jednym miejscu, gdyż może to przegrzać włosy i spowodować ich uszkodzenie.

Jak prawidłowo używać suszarek z dyfuzorem lub ze szczotką?

Nie wiesz, jak prawidłowo suszyć włosy za pomocą dyfuzora, albo jak modelować włosy na szczotce? To nie takie trudne! Suszenie kosmyków z wykorzystaniem suszarki z dyfuzorem lub szczotki do włosów to świetna metoda, aby uzyskać objętość i ułożyć niesforne pasma. Sprawdź jak suszyć włosy, aby uniknąć ich uszkodzenia!

Dyfuzor to przyrząd, który umożliwia rozproszenie powietrza, co pozwala na stworzenie naturalnych fal i loków. Jednym z najważniejszych kroków podczas suszenia włosów z wykorzystaniem dyfuzora jest dobór właściwej temperatury oraz trybu nawiewu. Prawidłowe ustawienie sprzętu pozwala uniknąć uszkodzenia pasm, przy jednoczesnym zachowaniu ich sprężystości i miękkości.

Jak prawidłowo suszyć włosy suszarką ze szczotką? Jeśli chcesz uzyskać niezwykle popularny efekt miękkich fal, warto również wykorzystać suszarkę z końcówką ze szczotką. Pozwala to na jednoczesne suszenie i modelowanie kosmyków. Aby uzyskać najlepszy rezultat, zadbaj o odpowiednie nawilżenie, używając wcześniej maski do włosów suchych.

Podczas korzystania z suszarki ze szczotką ważne jest, aby nie przegrzewać pasm. Korzystaj z urządzenia na średnim poziomie mocy i nie trzymaj go zbyt blisko kosmyków. Przeprowadzaj suszenie etapami, przesuwając szczotkę spokojnym ruchem w dół, od nasady do końcówek. Dzięki temu unikniesz zwiększonej ekspozycji gorącego powietrza na pojedyncze pasma.

Pielęgnacja włosów po wysuszeniu

Jak widać, aby prawidłowo suszyć włosy, nie są potrzebne ani drogie, specjalistyczne urządzenia, ani skomplikowana, fachowa wiedza. Wystarczy zadbać o właściwą pielęgnację i unikać gorącego nawiewu, a Twoje pasma zachowują swój przepiękny wygląd i doskonałą kondycję.

Oczywiście odpowiedni sprzęt i technika to nie jedyny element, na który należy zwrócić uwagę. Ogromną rolę odgrywa też pielęgnacja, jaką zastosujesz później. Na początek warto wykorzystać odpowiednie kosmetyki, takie jak olejki i odżywki do włosów bez spłukiwania, które dodadzą włosom nawilżenia i ułatwią ich stylizację.

Kolejnym ważnym elementem jest ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promieniowanie UV, wiatr czy zanieczyszczenia powietrza. Dlatego najlepiej zainwestować w kosmetyki z filtrami oraz nakładać na włosy sera lub spraye chroniące przed szkodliwym wpływem środowiska.

Jak prawidłowo suszyć włosy suszarką, aby nie wpływała ona negatywnie na ich kondycję? Warto zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej suszarki, regulację temperatury i siły nawiewu, a także technikę. Po suszeniu nie zapominaj o odpowiedniej pielęgnacji, takiej jak zastosowanie serum czy olejku na końce. Pamiętaj, że poprawne suszenie włosów przyczynia się do ich pięknego i zdrowego wyglądu!

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 5858 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
5
2024-05-08
Polecam.
pixel