Jak i kiedy stosować keratynę do włosów?

2021-04-14
Jak i kiedy stosować keratynę do włosów?

Keratyna jest naturalnym składnikiem budującym włosy. Nic więc dziwnego, że coraz częściej wykorzystywana jest w ich pielęgnacji. Jak używać kosmetyków z dodatkiem keratyny? Czy warto?

Czym jest keratyna?

Keratyna jest białkiem, które odpowiada za kształt i strukturę włosów. To ona sprawia, że włosy są lśniące i zdrowe. Ma także wpływ na to jak duży jest skręt włosów. Modelowanie kosmyków przy pomocy lokówki do włosów czy prostownicy, farbowanie oraz wystawianie ich na różnego rodzaju destrukcyjne czynniki atmosferyczne sprawia, że pasma zostają pozbawione tego cennego składnika. Co za tym idzie, w strukturze włosa pojawiają się ubytki, więc kosmyki wyglądają na kruche, matowe i słabe.

Czy każdy może używać produktów z keratyną?

Warto jednak pamiętać, że keratyna nie jest dla każdego. Jeśli na co dzień Twoje włosy są w dobrej kondycji, musisz uważać na przeproteinowanie, czyli dostarczenie kosmykom zbyt dużo białka w postaci keratyny. Jeśli przesadzisz, Twoje pasma staną się sztywne, puszące się i szorstkie, czyli osiągniesz efekt przeciwny do oczekiwanego. Produkty z keratyną najlepiej sprawdzą się więc jeśli posiadasz włosy o rozdwojonych końcówkach, płaskie, zniszczone lub rozjaśniane.

Szampony z keratyną

Uważasz, że ten składnik może przynieść ukojenie Twoim włosom? Warto skorzystać z niego już na początkowych etapach pielęgnacji, czyli podczas mycia. Oczyszczanie kosmyków przy pomocy profesjonalnych szamponów z zawartością tego białka sprawi, że będą one miękkie, lśniące i wygładzone. Pamiętaj, że w przypadku suchych pasm nie ma nic gorszego niż używanie silnych detergentów myjących, które tylko pogorszą ich stan. Warto więc wybrać delikatny produkt, np. szampon keratynowy Arganicare, który oczyści i wypielęgnuje zarówno skórę głowy, jak i włosy, czy na przykład odpowiedni szampon Artego.

Odżywianie przy pomocy keratyny

Kolejna kwestia to odżywianie włosów. Jeśli chodzi o kosmetyki fryzjerskie, to masz dwie opcje: użycie odżywki do włosów lub maski. Odżywki to produkty delikatniejsze, które można stosować po każdym myciu. W maskach ilość składników aktywnych, w tym przypadku keratyny jest znacznie większa, dlatego zaleca używać się ich rzadziej (zwykle 1-3 razy w tygodniu). Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów tego typu. Np. odżywki Montibello z keratyną wzmacniają włosy i nadają im blasku, a odbudowująca maska Artego z keratyną uzupełnia wszelkie ubytki w pojedynczych kosmykach. Jeśli boisz się obciążenia i przetłuszczenia włosów, możesz śmiało postawić na wszelkiego rodzaju odżywki w mgiełce, bez spłukiwania. To najdelikatniejsza forma odżywienia włosów.

Dodatkowe wsparcie

Jeśli chodzi o dostarczanie keratyny włosom, warto także zwrócić na wszelkie kosmetyki fryzjerskie wspomagające ich piękny wygląd. Np. Artego Dream Repair, ampułki z keratyną to produkt, który sprawi, że kosmyki otrzymają „bombę witaminową”. Będą dzięki temu gładkie, miękkie i opadające idealną kaskadą. Możesz także zastosować różnego rodzaju sera czy olejki z dodatkiem keratyny, które można stosować po każdym myciu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 5919 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Transakcja przebiegła błyskawicznie. Towar zapakowany profesjonalnie. Wielki pozytyw!!!!
2024-06-18
Szybka wysyłka, super produkty i świetny kontakt. Polecam :)
pixel