Dezynfekcja i zasady higieny w salonach fryzjerskich

2020-03-13
Dezynfekcja i zasady higieny w salonach fryzjerskich

Salon fryzjerski to miejsce, które ma kojarzyć się nie tylko z czesaniem i farbowaniem włosów, ale także czasem dla siebie, relaksem i odprężeniem. Właśnie z tego powodu, wielu właścicieli dba o schludny wygląd, piękny zapach i odpowiednią muzykę. Należy jednak pamiętać, że design nie jest najważniejszy w tego typu miejscach! Najistotniejsza jest higiena i odpowiednia dezynfekcja, ponieważ tylko w taki sposób można zapewnić Klientom pełne bezpieczeństwo podczas wykonywania usług. Jak odpowiednio sterylizować salon, aby mieć pewność, że zrobiono to na najwyższym poziomie? Przygotowaliśmy poradnik, który podpowie jakich produktów używać i jakie zachowania wdrożyć u siebie i pracowników, aby nie dopuścić żadnego niedopatrzenia.

Podstawy warto przypominać!

Pewne kwestie higieniczne, mimo że wydają się bardzo banalne, powinny być powtarzane do znudzenia. Właśnie dlatego nad umywalką należy umieścić szczegółową instrukcję mycia rąk, zgodną z zaleceniami WHO. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że każda osoba, która zbliża się do Klientów, jest odpowiednio zdezynfekowana. Warto także oprócz klasycznego mydła, zaopatrzyć salon żele antybakteryjne, które zabijają 99,9% zarazków oraz stosować rękawiczki ochronne, nawet podczas wykonywania podstawowych zabiegów. Mimo że wydaje się to niepotrzebne, dobrze jest także przypomnieć sobie i pracownikom wszystkie zasady odpowiedniego zachowania, chroniącego przed różnymi wirusami. Jedną z naczelnych zasad jest fakt, że kichać i kaszleć powinno się w zgięcie łokcia, ręce myć po każdym kliencie, a wszelkie zużyte chusteczki czy papiery natychmiast utylizować.

Regularnie sterylizuj powierzchnie robocze

Poza dbaniem o higienę własną, należy także stale dezynfekować powierzchnie robocze – blaty, krzesła, myjki czy stoliki. To niezwykle istotne, ponieważ wiele wirusów przenosi się drogą kropelkową, czyli poprzez osadzanie się nie tylko na ciele, ale także na różnych przedmiotach. Aby tego uniknąć, warto stosować środki sterylizujące, np. Płyn Aerodesin, który świetnie radzi sobie z zabijaniem bakterii. Tego typu produkty, które oferuje niemalże każdy sklep fryzjerski, mają wiele zalet, a główną jest oczywiście spełnianie swojej podstawowej funkcji, czyli niszczenie większości (zwykle jest to 99,9%) bakterii i wirusów. Warto jednak zwrócić też uwagę, że dzięki nim łatwiej jest odkazić nawet trudno dostępne miejsca, np. szczeliny między meblami. Ważne jest także, aby wybrać środek, który nie zniszczy sprzętu, nie pozostawi smug czy odbarwień.

Zadbaj o komfort Klienta – sklep fryzjerski poleca niezastąpione produkty

Higiena w salonie to także ukończenie pracy w sposób satysfakcjonujący klienta. Nie ma nic gorszego niż wyjście od fryzjera z wysypką czy zafarbowanym uchem lub czołem. Właśnie dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w produkty, takie jak krem Montibello Colour Protector. Jest to kosmetyk, który należy nałożyć poniżej linii włosów w celu zabezpieczenia najbardziej narażonych obszarów. Dzięki temu delikatna skóra okolic twarzy nie zostanie poplamiona lub podrażniona. Dobrze jest także zaopatrzyć się w chusteczki do zmywania farby Subrina, które pozwolą Ci pozbyć się niechcianych śladów, jeśli takowe mimo wszelkich starań się pojawią. Oprócz tego, że świetnie radzą sobie z plamami, mają też w składzie aloes i alantoninę, które działają kojąco na skórę.

Zadbaj o higienę w swoim salonie i ciesz się zadowoleniem klientów pod każdym względem!

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 5919 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Szybka wysyłka, super produkty i świetny kontakt. Polecam :)
2024-06-15
Polecam
pixel