5 trików na szybkie zapuszczenie włosów!
Jak przyspieszyć porost włosów? Co jeść, aby włosy rosły szybciej? Czy warto regularnie podcinać końcówki? Jak się okazuje, efektywne zapuszczanie włosów, to wcale nie taka prosta sprawa! Aby osiągnąć wymarzoną długość, konieczna będzie prowadzenie regularnej pielęgnacji, która nie tylko pobudzi cebulki, ale także zadba o zdrowie Twoich pasm, ich siłę i piękny wygląd.
Zdrowa dieta i naturalna suplementacja na porost włosów
Zdrowym i dającym doskonałe efekty wstępem do zapuszczania włosów, będzie zadbanie o zbilansowaną dietę. Bogaty w witaminy oraz mikro i makroelementy jadłospis pomoże odpowiednio odżywić włosy, dzięki czemu będą rzadziej wypadać i staną się bardziej odporne na negatywny wpływ czynników zewnętrznych jak wysokie i zimne temperatury czy promieniowanie UV.
Doskonałym uzupełnieniem diety będą:
- warzywa,
- owoce,
- pełnowartościowe białko,
- zdrowe tłuszcze — awokado, nasiona chia.
W przypadku dużych niedoborów warto będzie sięgnąć po odpowiednie suplementy. Szybki porost włosów można osiągnąć, wybierając preparaty o wysokiej zawartości cynku, skrzypu i biotyny, a także pijąc mieszanki wzbogacone o drożdże i siemię lniane.
Pielęgnacja skóry głowy na wzrost włosów
Szybki porost włosów właściwie nie będzie możliwy bez starannie ułożonego planu pielęgnacji skóry głowy. Dobra kondycja skalpu zapobiega łamaniu się i wypadaniu włosów, przez co ich zapuszczanie będzie bardziej efektywne.
O mocne cebulki zadbają oczywiście wysokiej jakości produkty jak kosmetyki Montibello, wśród których znajdziemy nie tylko szampony i maski, ale także peelingi i wzmacniające oraz odbudowujące ampułki.
Interesuje Cię mega szybki porost włosów? Nie wiesz, jak go przyspieszyć, jeśli nie chcą rosnąć? Bez wcierki ani rusz! To jeden z najskuteczniejszych sposobów na pobudzenie cebulek i skóry głowy do pracy. Oczywiście najlepiej sprawdzą się te bogate w zioła, które przyspieszają porost włosów jak m.in. łopian czy tatarak. Pamiętaj jednak aby ostrożnie podchodzić do produktów z alkohole, gdyż może on przesuszać skalp.
Stosując wcierkę, warto wprowadzić też towarzyszący jej masaż skóry głowy. Delikatne, koliste ruchy wykonywane opuszkami palców lub za pomocą specjalnej szczotki do włosów pobudzą krążenie i odblokują limfę, działając stymulująco, a nawet uregulują pracę gruczołów.
Jak zapuścić włosy, by były zdrowe i mocne? Postaw na nawilżenie! Wysokiej jakości balsamy do pielęgnacji włosów sprawią, że Twoje pasma staną się miękkie, gładkie i idealnie zabezpieczone przed słońcem, deszczem, wiatrem czy urazami mechanicznymi, prowadzącymi do rozdwajania się końcówek.
Regularne podcinanie końcówek — a to nie jest mit?
Systematyczne wizyty u fryzjera i podcinanie rozdwojonych końcówek to chyba jedna z najbardziej znienawidzonych czynności wśród wszystkich osób, które zapuszczają włosy. Jak się jednak okazuje czynność ta ma ogromne znaczenie w procesie przyspieszania porostu włosów.
Zaniedbane końcówki mogą stać się przyczyną puszenia się i ogólnego pogorszenia kondycji Twoich pukli. Należy pamiętać, że zniszczenia stopniowo będą kierować się w górę, dlatego o wiele lepiej raz na pół roku czy rok ściąć ten umowny centymetr lub dwa, niż po kilku latach musieć pozbyć się nawet 10, czy 15 cm.
Zabezpiecz swoje końce, stosując dostępne m.in. w ofercie marki Kemon mieszanki olejów, które ochronią Twoje pasma przed urazami mechanicznymi, na jakie narażone są każdego dnia podczas kontaktu z paskiem torebki, czy szalikiem w chłodne, jesienno-zimowe dni. Suche i zniszczone końce można też spróbować nieco wzmocnić i poprawić ich strukturę, wykorzystując do tego celu odżywki proteinowe do włosów.
Olej na szybki porost włosów
Jak zapuścić o włosy naturalnymi metodami? Nieocenione okażą się oczywiście wykorzystywane już od setek lat oleje! Świetnie sprawdzą się zarówno w roli wzmacniającego działanie masek boostera, jak i kuracji odbudowującej, stosowanej pod czepkiem foliowym.
Olejowanie to najlepszy domowy sposób na szybki porost włosów, który nie zajmuje zbyt dużo czasu i jest relatywnie tani. Można wykonywać je przed każdym myciem głowy, pozostawiając pod okluzją na ok. godzinę. Olej warto zmyć szamponem emulgującym, który dokładnie doczyści wszystkie pasma. Świetnie sprawdzą się też Davines szampony z silniejszym detergentem jak SLS.
Oczywiście nie każdy rodzaj włosów polubi się z olejowaniem. Posiadaczki cienki, skłonnych do obciążania pukli oleje powinny zamienić na olejki do włosów, które wygładzą pasma, przywrócą im miękkość i sprężystość bez obawy o szybsze przetłuszczanie się, czy tzw. przyklap.
Olejowanie, wcierki i regularne peelingi — nie wiesz, jak zapuścić włosy? Najlepiej działaj kompleksowo! Piękne i zdrowe pasma nie tylko szybciej rosną, ale i doskonale radzą sobie z uszkodzeniami mechanicznymi i innymi czynnikami zewnętrznymi, dzięki czemu o wiele rzadziej będą wymagały kontrolnego podcięcia, a Ty będziesz mogła ekspresowo cieszyć się ich pożądaną długością.